Volver a HISTORIA

Falles

2020-2021
Lema: «016»
Artista: Paco Cuadros i David Zahonero
Secció: 6a C
2020-2021
Lema: «Tot un any de festa»
Artista: Paco Cuadros i David Zahonero
Secció: 13a
2019
Lema: «Ja estem asentats!!!»
Artista: Paco Cuadros i David Zahonero
Secció: 6a C
2019
Lema: «Civilitzacions»
Artista: Francisco Martínez
Secció: 8a
2018
Lema: «La funció que no funciona»
Artista: Pepo Jarautas
Secció: 6a C
2018
Lema: «Mare Natura»
Artista: Bernardo Estela
Secció: 11a
2017
Lema: «Pólvora casolana»
Artista. Sergio Edo
Secció: 5a C
2017
Lema: «El bosc encantat»
Artista: Sergio Edo
Secció: 8a
2016
Lema: «Ilusiona’t»
Artista: Sergio Edo
Secció: 5a C
2016
Lema: «De major vullc ser…»
Artista: Sergio Edo
Secció: 7a
2015
Lema: «La mar»
Artista: Sergio Edo
Secció: 7a A
5é premi
2015
Lema: «En busca del tesor»
Artista: Xavi Gisbert
Secció: 13a
2014
Lema: «El gran equilibrista»
Artista: Sergio Edo
Secció: 6a C
8é premi
2014
Lema: «Tots al bany»
Artista: Xavi Gisbert
Secció: 11a
1r premi
2013
Lema:
Artista:
Secció: 6a A
2013
Lema: «El robatori»
Artista:
Secció: 5a
11é premi

2012
Lema: «La Casa Gran»
Artista:
Secció: 6a C
3r premi Enginy i Gracia
2012
Lema:
Artista:
Secció: 4a
17é premi

2011
Lema: «L’estació»
Artista: Javier Blanch
Secció: 6a A
3r. premi Enginy i Gracia
2011
Lema: «Pirates»
Artista: Bernardo Estela
Secció: 7a
4t premi
Millor ninot secció 7a
2010
Lema:
Artista:
Secció: 7a A
1r premi Enginy i Gracia
2010
Lema:
Artista:
Secció:
2009
Lema:
Artista:
Secció:
premi
2009
Lema:
Artista:
Secció: 1a
5é premi
2008
Lema:
Artista:
Secció:
2008
Lema:
Artista:
Secció: 4a
6é premi
2007
Lema:
Artista:
Secció:
2007
Lema:
Artista:
Secció: 2a
8é premi
2006
Lema: «Bona nit»
Artista: Inmaculada Ibañez
Secció: 1a B
8é premi
2006
Lema:
Artista:
Secció:
2005
Lema: «Menú del dia»
Artista: José Espinosa
Secció: 4a A
13é premi
2005
Lema:
Artista:
Secció: 1a
13é premi
2004
Lema: «Canibalisme»
Artista: José Espinosa
Sección: 4a A
3r premi
2004
Lema:
Artista:
Secció:
2003
Lema: «Cor, Cor»
Artista: José Espinosa
Sección: 1a B
8é premi
2003
Lema:
Artista:
Secció:
2002
Lema: «www.gransimperis.com»
Artista: José Bartolomé
Secció: 1a B
11é premi
2002
Lema: «Vacances a la mar»
Artista: José Sánchez
Secció: 2a
16é premi

2001
Lema: «La nit»
Artista: F. Olivares i J. Valencia
Secció: 3a B
2001
Lema: «Historia del nostre poble»
Artista: Armando Serra
Secció: 3a
13é premi
Premi Cotilla Enginy i Gracia
2000
Lema: «Monedes de canvi»
Artista: Carlos Villanueva
Secció: 3a A
2000
Lema: «La llum de la literatura»
Artista: Carlos Villanueva
Secció 6a
16é premi
1999
Lema: «A deshores»
Artista: Pepo Jarauta
Secció: 4a A

1999
Lema: » El fons de la mar»
Artista: Ramón Lucía
Secció: 6a
14é premi
1998
Lema: » Desembossem el barri»
Artista: Pepo Jarauta
Secció: 6a B
1r premi Enginy i Gracia
1998
Lema: «La moda»
Artista: Ramón Lucía
Secció: 9a
9é premi

1997
Lema: «Llums de festa»
Artista: Pepo Jarauta
Secció: 3a A
7é premi
1997
Lema: «Un jardí de faula»
Artista: Ramón Lucía
Secció: 4a
4t premi Enginy i Gracia
1996
Lema: «La comissió fallera»
Artista: Pepo Jarauta
Secció: 2a B
14é premi
1996
Lema: «Aires valencians»
Artista: Ramón Lucía
Secció: 2a
11é premi
1995
Lema: «Corregudes»
Artista: Pepo Jarauta
Secció: 2a B
8é premi

1995
Lema: «Comença l’espectacle»
Artista: Ramón Lucía
Secció: 5a
1r premi
1r premi Engeny i Gracia
1994
Lema: «Bruixeries»
Artista: Pepo Jarauta
Secció: 3a B
8é premi
1994
Lema: «Ecologia»
Artista: La Comissió
Secció: 6a
2n premi
1993
Lema: «L’espectacle»
Artista: La Comissió
Secció: 5a
7é premi
1993
Lema: «Animals racionals»
Artista: Vicente Albert
1992
Lema: «Sense plomes i escatainant»
Artista: Jaime Ferrer
Secció: 3a B
14é premi
1992
Lema: «La festa del foc»
Artista: Vicente Albert
Secció: 9a
5é premi
1991
Lema: «Pardal que vola a la cassola»
Artista: Vicente Torres
1991
Lema: «Regals per a tots»
Artista: Vicente Albert
Secció: 7a
1r premi
Millor ninot secció
1r premi Rafael Raga
1990
Lema: «La nit»
Artista: Vicente Torres
Secció: 4a A
2n premi
1990
Lema: «Festes valencianes»
Artista: La Comissió
Secció: 8a
1r premi
1989
Lema: «La llum»
Artista: Rafael Cardells
1989
Lema: «La mar»
Artista: Rafael Cardells
Secció: 3a
12é premi
1988
Lema: «Les nostres coses»
Artista: Rafael Cardells
Secció: 2a C
8é premi
1988
Lema: «Jocs»
Artista: Carlos Villanueva
1987
Lema: «Barraca valenciana»
Artista: La Comissió
Secció: 4a D
7é premi Enginy i Gracia

1987
Lema: «Commemoracions»
Artista: La Comissió
Secció: 11a
9é premi

1986
Lema: «L’aigua»
Artista: Rafael Cardells
1986
Lema: «L’amor»
Artista: Rafael Cardells
1985
Lema: «Negre futur»
Artista: Vicente Giménez
1985
Lema: «Nit de foc»
Artista: Vicente Giménez
1984
Lema: «València plora»
Artista: Miguel Piera
1984
Lema: «Vaència, música i flor»
Artista: La Comissió
1983
Lema: «Els que viuen amb les banyes»
Aretista: Miguel Piera
1983
Lema: «L’hora dels somnis»
Artista: Carlos Villanueva
Secció: 7a
!r premi
1982
Lema: «Cris a tot past»
Artista: Miguel Piera
1982
Lema: «Cultura fallera»
Artista: Miguel Piera
1981
Lema: «La contaminació»
Artista: José Ruiz
1981
Lema: «Netegem una València millor»
Artista: Luis Boix
1980
Lema: «Tallar de soca-rel»
Artista: V. Giménez
1980
Lema: «Homenatge a Sorolla»
Artista: V. Giménez
1979
Lema: «Llum a la veritat»
Artista: V. Giménez
1979
Lema: «El progrés»
Artista: V. Giménez
1978
Lema: «Miting valencià»
Artista: V. Giménez
1978
Lema: «Jocs d’antany»
Artista: V. Giménez
Secció: 2a
3r premi
1977
Lema: «Old a tomaca»
Artista: V. Giménez
1977
Lema: «Jocs didàctics»
Artista: V. Giménez
1976
1976
Secció: 4a
5t premi
1975
Secció: 3a A
3r premi
1975
1974
Secció: 2a B
1r premi
1974
Lema: «El progrés»
1973
1973