Torna a HISTORIA

Falles

2023
Lema: “Que barbaritat!!!”
Artista: Fran Santonja (Arte Efímero, SL)
Secció: 6a B

3r premi
2023
Lema: “El cicle faller”
Artista: Fátima Garaballu i Jose M Feliu (Superarte)
Secció: 12a
1r premi
1r premi d’Inginy i gràcia

2022
Lema: “Habemus Falla”
Artista: Paco Cuadros i David Zahonero
Secció: 7a C
5é premi

2022
Lema: “Musica mestre”
Artista: Paco Cuadros i David Zahonero
Secció: 16a
6é premi

2020-2021
Lema: “016”
Artista: Paco Cuadros i David Zahonero
Secció: 6a C
2020-2021
Lema: “Tot un any de festa”
Artista: Paco Cuadros i David Zahonero
Secció: 13a
2019
Lema: “Ja estem asentats!!!”
Artista: Paco Cuadros i David Zahonero
Secció: 6a C
2019
Lema: “Civilitzacions”
Artista: Francisco Martínez
Secció: 8a
2018
Lema: “La funció que no funciona”
Artista: Pepo Jarautas
Secció: 6a C
2018
Lema: “Mare Natura”
Artista: Bernardo Estela
Secció: 11a
2017
Lema: “Pólvora casolana”
Artista. Sergio Edo
Secció: 5a C
2017
Lema: “El bosc encantat”
Artista: Sergio Edo
Secció: 8a
2016
Lema: “Ilusiona’t”
Artista: Sergio Edo
Secció: 5a C
2016
Lema: “De major vullc ser…”
Artista: Sergio Edo
Secció: 7a
2015
Lema: “La mar”
Artista: Sergio Edo
Secció: 7a A
5é premi
2015
Lema: “En busca del tesor”
Artista: Xavi Gisbert
Secció: 13a
2014
Lema: “El gran equilibrista”
Artista: Sergio Edo
Secció: 6a C
8é premi
2014
Lema: “Tots al bany”
Artista: Xavi Gisbert
Secció: 11a
1r premi
2013
Lema: “El futbol”
Artista: Javier Martínez Fernández
Secció: 6a A
2013
Lema: “El robatori”
Artista: Javier Martínez Fernández
Secció: 5a
11é premi

2012
Lema: “La Casa Gran”
Artista: Rubens Marzá i Manuel Sebastián
Secció: 6a C
3r premi Enginy i Gracia
2012
Lema: “Encantats”
Artista: María Valero
Secció: 4a
17é premi

2011
Lema: “L’estació”
Artista: Javier Blanch
Secció: 6a A
3r. premi Enginy i Gracia
2011
Lema: “Pirates”
Artista: Bernardo Estela
Secció: 7a
4t premi
Millor ninot secció 7a
2010
Lema: “Gent de barri”
Artista: La Comisión
Secció: 7a A
1r premi Enginy i Gracia
2010
Lema: “Aquelarre”
Artista: Arturo Vallés
Secció:
2009
Lema: “Recordant lo nostre”
Artista: La Comisión
Secció:
premi
2009
Lema: “Mare natura”
Artista: María Valero
Secció: 1a
5é premi
2008
Lema: “Moros i mes moros….”
Artista: Francisco Vizacaino
Secció:
2008
Lema: El somni de la festa fallera
Artista: María Valero
Secció: 4a
6é premi
2007
Lema: La porta de l’infern”
Artista: Inmaculada Ibañez
Secció:
2007
Lema: Un passeig per la Comunitat
Artista: Vicente Lorenzo Díaz
Secció: 2a
8é premi
2006
Lema: “Bona nit”
Artista: Inmaculada Ibañez
Secció: 1a B
8é premi
2006
Lema: “La primera vez”
Artista: Oscar Tornador
Secció:
2005
Lema: “Menú del dia”
Artista: José Espinosa
Secció: 4a A
13é premi
2005
Lema: “Operación dragón”
Artista: Oscar Tornador
Secció: 1a
13é premi
2004
Lema: “Canibalisme”
Artista: José Espinosa
Sección: 4a A
3r premi
2004
Lema:
Artista: Paco Roca
Secció:
2003
Lema: “Cor, Cor”
Artista: José Espinosa
Sección: 1a B
8é premi
2003
Lema:
Artista: Paco Roca
Secció:
2002
Lema: “www.gransimperis.com”
Artista: José Bartolomé
Secció: 1a B
11é premi
2002
Lema: “Vacances a la mar”
Artista: José Sánchez
Secció: 2a
16é premi

2001
Lema: “La nit”
Artista: F. Olivares i J. Valencia
Secció: 3a B
2001
Lema: “Historia del nostre poble”
Artista: Armando Serra
Secció: 3a
13é premi
Premi Cotilla Enginy i Gracia
2000
Lema: “Monedes de canvi”
Artista: Carlos Villanueva
Secció: 3a A
2000
Lema: “La llum de la literatura”
Artista: Carlos Villanueva
Secció 6a
16é premi
1999
Lema: “A deshores”
Artista: Pepo Jarauta
Secció: 4a A

1999
Lema: ” El fons de la mar”
Artista: Ramón Lucía
Secció: 6a
14é premi
1998
Lema: ” Desembossem el barri”
Artista: Pepo Jarauta
Secció: 6a B
1r premi Enginy i Gracia
1998
Lema: “La moda”
Artista: Ramón Lucía
Secció: 9a
9é premi

1997
Lema: “Llums de festa”
Artista: Pepo Jarauta
Secció: 3a A
7é premi
1997
Lema: “Un jardí de faula”
Artista: Ramón Lucía
Secció: 4a
4t premi Enginy i Gracia
1996
Lema: “La comissió fallera”
Artista: Pepo Jarauta
Secció: 2a B
14é premi
1996
Lema: “Aires valencians”
Artista: Ramón Lucía
Secció: 2a
11é premi
1995
Lema: “Corregudes”
Artista: Pepo Jarauta
Secció: 2a B
8é premi

1995
Lema: “Comença l’espectacle”
Artista: Ramón Lucía
Secció: 5a
1r premi
1r premi Engeny i Gracia
1994
Lema: “Bruixeries”
Artista: Pepo Jarauta
Secció: 3a B
8é premi
1994
Lema: “Ecologia”
Artista: La Comissió
Secció: 6a
2n premi
1993
Lema: “L’espectacle”
Artista: La Comissió
Secció: 5a
7é premi
1993
Lema: “Animals racionals”
Artista: Vicente Albert
1992
Lema: “Sense plomes i escatainant”
Artista: Jaime Ferrer
Secció: 3a B
14é premi
1992
Lema: “La festa del foc”
Artista: Vicente Albert
Secció: 9a
5é premi
1991
Lema: “Pardal que vola a la cassola”
Artista: Vicente Torres
1991
Lema: “Regals per a tots”
Artista: Vicente Albert
Secció: 7a
1r premi
Millor ninot secció
1r premi Rafael Raga
1990
Lema: “La nit”
Artista: Vicente Torres
Secció: 4a A
2n premi
1990
Lema: “Festes valencianes”
Artista: La Comissió
Secció: 8a
1r premi
1989
Lema: “La llum”
Artista: Rafael Cardells
1989
Lema: “La mar”
Artista: Rafael Cardells
Secció: 3a
12é premi
1988
Lema: “Les nostres coses”
Artista: Rafael Cardells
Secció: 2a C
8é premi
1988
Lema: “Jocs”
Artista: Carlos Villanueva
1987
Lema: “Barraca valenciana”
Artista: La Comissió
Secció: 4a D
7é premi Enginy i Gracia
1987
Lema: “Commemoracions”
Artista: La Comissió
Secció: 11a
9é premi
1986
Lema: “L’aigua”
Artista: Rafael Cardells
1986
Lema: “L’amor”
Artista: Rafael Cardells
1985
Lema: “Negre futur”
Artista: Vicente Giménez
1985
Lema: “Nit de foc”
Artista: Vicente Giménez
1984
Lema: “València plora”
Artista: Miguel Piera
1984
Lema: “Vaència, música i flor”
Artista: La Comissió
1983
Lema: “Els que viuen amb les banyes”
Aretista: Miguel Piera
1983
Lema: “L’hora dels somnis”
Artista: Carlos Villanueva
Secció: 7a
!r premi
1982
Lema: “Cris a tot past”
Artista: Miguel Piera
1982
Lema: “Cultura fallera”
Artista: Miguel Piera
1981
Lema: “La contaminació”
Artista: José Ruiz
1981
Lema: “Netegem una València millor”
Artista: Luis Boix
1980
Lema: “Tallar de soca-rel”
Artista: V. Giménez
1980
Lema: “Homenatge a Sorolla”
Artista: V. Giménez
1979
Lema: “Llum a la veritat”
Artista: V. Giménez
1979
Lema: “El progrés”
Artista: V. Giménez
1978
Lema: “Miting valencià”
Artista: V. Giménez
1978
Lema: “Jocs d’antany”
Artista: V. Giménez
Secció: 2a
3r premi
1977
Lema: “Old a tomaca”
Artista: V. Giménez
1977
Lema: “Jocs didàctics”
Artista: V. Giménez
1976
Lema: “Els que se fan d’or”
Artista: Vicente Giménez
Secció:
1976
Lema:
Artista:
Secció: 4a
5t premi
1975
Lema: “Desarrollo”
Artista: Vicente Gimenez
Secció: 3a A
3r premi
1975
Lema: “.”
Artista:
Secció:
1974
Lema: “La contaminació”
Artista: Seguer
Secció: 2a B
1r premi
1974
Lema: “El Progres”
Artista:
Secció:
1973
Lema: “Mantenga limpia…”
Artista: Rafael Vento
Secció:
1973
Lema: “.”
Artista:
Secció: